Pantomogram

Pantomogram, to zdjęcie rentgenowskie, pozwalające na wnikliwą analizę stanu uzębienia, szczęki, żuchwy oraz stawu skroniowo-żuchwowego. Klinika stomatologiczna Consilium Dent w Lublinie oferuje kompleksowe leczenie stomatologiczne, w oparciu o najnowsze technologie, umożliwiające niezwykle dokładne zapoznanie się ze stanem zębów oraz przyzębia. Stomatolog przed przystąpieniem do leczenia wykonuje RTG zęba lub pantomogram, który pozwala na znacznie szerszą analizę stanu uzębienia, ułatwiając tym samym dalsze leczenie.

Pantomogram Lublin

Wykonujemy go w oparciu o prześwietlenie jamy ustnej, za pomocą specjalnego aparatu rentgenowskiego. Na zdjęciu możemy zobaczyć wszystkie zęby, a także ich struktury i struktury szczęki, przede wszystkim kości oraz stawy skroniowo-żuchwowe. Stomatolog może dzięki temu dokładnie ocenić stan części twarzoczaszki, wykrywając zmiany chorobowe, które umiejscowione są w kościach i stawach, jak również wszelkie nieprawidłowości w budowie zębów i szczęki.

W naszej klinice stomatologicznej zdjęcie zalecamy najczęściej przed założeniem aparatu ortodontycznego, o czym decyduje lekarz ortodonta. W tym przypadku zdjęcie rentgenowskie pozwala nam na zapoznanie się z rozmieszczeniem zębów, pozwalając na dopasowanie najlepszego aparatu. Pantomogram wykonujemy także przy wszelkich urazach szczęki oraz podczas leczenia kanałowego. Przy zaawansowanej próchnicy, leczenie kanałowe wymaga wnikliwej analizy stanu zębów zmienionych chorobowo. Lekarz stomatolog zaleca również zdjęcie przed ekstrakcją zęba. Usuwanie ósemek, wymaga zapoznania się z kierunkiem wyrzynania zębów oraz położeniem korzeni zębowych.

Pantomogram to badanie bezbolesne i nieinwazyjne. Zajmuje zaledwie kilka minut, pozwalając na dokładne zapoznanie się ze stanem zębów oraz kości i stawów.

Pantomogram Lublin – Consilium Dent