-->

Leczenie kieszonek dziąsłowych

Leczenie kieszonek dziąsłowych w klinice stomatologicznej Consilium Dent w Lublinie.

Leczenie kieszonek dziąsłowych jest częstą procedurą stosowaną w terapii paradontozy i ma na celu oczyszczenie i zmniejszenie głębokości tych przestrzeni, w których gromadzą się bakterie i toksyny.

Kieszonki dziąsłowe to przestrzenie, które powstają między dziąsłami a zębami. Są to wąskie szczeliny, które mogą się tworzyć, gdy dziąsła oddzielają się od powierzchni zębów. Kieszonki dziąsłowe stanowią idealne środowisko dla gromadzenia się płytki nazębnej, bakterii i toksyn.

 

leczenie kieszonek dziąsłowych
fot. istock

Główne przyczyny powstawania kieszonek dziąsłowych to związane z higieną jamy ustnej problemy, takie jak niedostateczne szczotkowanie zębów, brak nitkowania, czy nieprawidłowa technika szczotkowania. Jeśli płyta nazębna nie jest regularnie usuwana, bakterie w niej zawarte mogą spowodować stan zapalny dziąseł, który może prowadzić do rozwoju choroby przyzębia.

Leczenie kieszonek dziąsłowych ma na celu oczyszczenie tych przestrzeni oraz zmniejszenie ich głębokości. Skaling i root planing są najczęściej stosowanymi metodami w leczeniu kieszonek dziąsłowych. Skaling polega na usuwaniu płytki nazębnej i kamienia nazębnego z powierzchni zębów i z obszarów pod liniami dziąseł. Root planing polega na wygładzaniu powierzchni korzeni zębów, aby usunąć toksyny i bakterie, a także spłycić kieszenie dziąsłowe.

W zaawansowanych przypadkach paradontozy, gdy konwencjonalne metody nie są wystarczająco skuteczne, może być konieczne przeprowadzenie procedur chirurgicznych, takich jak płukanie kieszonki dziąsłowej, skracanie korzeni zębów lub resekcja korzeni.

Start Oferta Realizacje Adres 📞Kontakt