Aparaty na zęby odgrywają kluczową rolę podczas leczenia wad zgryzu. Klinika stomatologiczna Consilium Dent to kompleksowe leczenie ortodontyczne i stomatologiczne, a także szeroki wybór aparatów na zęby, zarówno stałych, jak i ruchomych, dostosowanych do potrzeb najmłodszych pacjentów.

Ortodoncja pozwala na całkowitą odmianę uśmiechu oraz zapobieganie próchnicy i innych chorób przyzębia, które znacznie częściej pojawiają się u pacjentów cierpiących na wady zgryzu.

Aparaty na zęby Lublin

Aparat na zęby może być wyjmowany bądź stały. Typ zalecanego aparatu zależy jednak od wielu czynników, takich jak wiek pacjenta, stan uzębienia, higiena, rodzaj wady zgryzu oraz stopień nasilenia. W klinice stomatologicznej Consilium Dent oferujemy wszystkie typy aparatów na zęby, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Aparat ruchomy, czyli wyjmowany zbudowane są z płytki akrylowej oraz elementów drutu, stosujemy je najczęściej wśród dzieci i młodzieży. Pomagają w zwalczaniu negatywnych nawyków, np. ssanie palca. Pozwalają na uzyskanie prawidłowego zwarcia i odpowiedniej ilości miejsca dla wszystkich zębów. W zależności od danego aparatu oraz potrzeb pacjenta można nosić go częściowo w nocy i tylko przez kilka godzin w dzień, co ma szczególne znaczenie dla dzieci. Aparat ruchomy pozwala na komfortowe przeżuwanie, oddychanie oraz mowę.

Aparaty stałe działają natomiast przez całą dobę, dzięki czemu leczenie jest szybkie, skuteczne i bezpieczne dla pacjenta. Za pomocą stałych aparatów na zęby leczymy znacznie poważniejsze wady zgryzu. Oferujemy stałe aparaty na zęby metalowe oraz estetyczne i niewidoczne.
Aparat na zęby zawsze dobieramy indywidualnie, po wnikliwym leczeniu ortodontycznym. W Consilium Dent wykonujemy RTG zęba oraz pantomogram, zapewniając najwyższą jakość usług oraz precyzję.

Pracujemy na najnowocześniejszym sprzęcie, wykonujemy leczenie kanałowe pod mikroskopem, pantomogram, RTG zęba, używamy bezpiecznych środków znieczulających oraz oferujemy wybielanie zębów lampą Beyond — gwarantując natychmiastowe efekty, już po pierwszej wizycie. Wychodząc naprzeciw wymaganiom naszych pacjentów, znacznie rozwinęliśmy w ostatnim czasie dział ortodoncji – oferując szeroką gamę aparatów ortodontycznych, takich jak aparat blokowy, czy aparat zdejmowany, a nasza oferta skierowana jest zarówno do dorosłych pacjentów, jak i dzieci. Stawiamy na indywidualne podejście, troskę o każdego pacjenta oraz komfort i wygodę podczas leczenia.

Aparaty na zęby w Consilium Dent Lublin
Umów swoją wizytę w naszych gabinetach telefonicznie, dzwoniąc na numery telefonu podane w zakładce kontakt. Aktualne ceny zabiegów dentystycznych sprawdzisz w zakładce Cennik. Więcej informacji na temat poszczególnych zabiegów uzyskasz na podstronie oferta, a informacje o stomatologach znajdziesz na karcie „kadra”. Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane z Lublina i okolicznych miejscowości.