-->

Krwawienie dziąseł

W klinice stomatologicznej Consilium Dent w Lublinie leczymy krwawienie dziąseł.

Krwawienie dziąseł jest objawem, który wskazuje na obecność problemów z dziąsłami i może być oznaką zapalenia dziąseł lub bardziej zaawansowanej postaci choroby przyzębia, zwanej periodontitisem.

Główną przyczyną krwawienia dziąseł jest nagromadzenie się płytki nazębnej wokół zębów. Płytka nazębna to warstwa bakterii, resztek jedzenia i innych substancji, które odkładają się na powierzchniach zębów i pod linii dziąseł. Kiedy płytka nazębna nie jest regularnie usuwana poprzez szczotkowanie zębów i nitkowanie, bakterie w niej zawarte mogą powodować krwawienie dziąseł i stan zapalny.

 

krwawienie dziąseł
fot. istock

Zapalenie dziąseł jest wczesnym etapem choroby przyzębia, charakteryzującym się stanem zapalnym tego obszaru jamy ustnej. W przypadku zapalenia dziąsła są rozpulchnione, obrzmiałe i mogą krwawić podczas szczotkowania zębów czy nitkowania. Krwawienie z dziąseł jest często pierwszym sygnałem, że coś jest nie tak.

Krwawiące dziąsła nie powinny być ignorowane. Jeśli nie są leczone, zapalenie dziąseł może się pogłębiać i przechodzić w bardziej zaawansowaną postać choroby przyzębia, czyli periodontitis. W periodontitisie stan zapalny obejmuje nie tylko dziąsła, ale także kość i tkanki podtrzymujące zęby. To prowadzi do powstawania kieszonek dziąsłowych, w których gromadzą się bakterie i toksyny, prowadząc do dalszych uszkodzeń i utraty struktury kostnej.

W Consilium Dent wiemy, jak istotne jest zdrowie przyzębia dla ogólnego stanu zdrowia i pewności siebie. Dlatego oferujemy kompleksową opiekę periodontologiczną, która obejmuje zarówno leczenie, jak i zapobieganie chorobom przyzębia.