-->

Jaki sposób wybielania zębów jest najlepszy?

Zastanawiasz się nad wybielaniem zębów i nad tym, jaki sposób jest najlepszy? Obecnie istnieje wiele metod na zmianę wyglądu swojego uśmiechu, zarówno metody oferowane przez kliniki stomatologiczne, jak i domowe sposoby. Należy pamiętać, że domowe metody na wybielanie zębów są jednak mniej skuteczne, wymagające długotrwałego stosowania wybranego preparatu lub urządzenia oraz, aby uzyskać zadowalający efekt należy uzbroić się w cierpliwość. Nie będzie to jednak nigdy taki efekt jak skorzystanie z profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym.

Na czym polega wybielanie zębów?

Wybielanie zębów to w dzisiejszych czasach narzędzie do uzyskania pięknego uśmiechu, na czym więc dokładnie polega? Wybielanie zębów polega na rozpadzie nadtlenku wodoru i poprzez penetrację wolnych rodników do szkliwa i miejsc w zębinie, które uległy przebarwieniu usuwa się niepożądany koloryt. Zabiegi przeprowadzone profesjonalnie przez lekarza dentystę nie powodują osłabienia w strukturze zębów, jest to zabieg całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia oraz komfortu. Każdy zabieg wybielania poprzedzony jest szczegółowym wywiadem dotyczącym dotychczasowego leczenia stomatologicznego, przebytych chorób czy przyjmowania leków. Stomatolog bada stan zdrowia jamy ustnej, stara się ustalić przyczynę powstawania przebarwień nazębnych oraz dobiera odpowiednią metodę wybielania zębów. Każde wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym poprzedza higienizacja.

 

wybielanie zębów lampą beyond
fot. pixabay

Gabinetowe wybielanie zębów – najlepsze ze względu na bezpieczeństwo i skuteczność

Obecnie w ofercie klinik stomatologicznych możemy znaleźć profesjonalne zabiegi wybielania zębów. Najbardziej skutecznymi i polecanymi przez lekarzy dentystów są:
Wybielanie zębów lampą Beyond – najpopularniejsza i najbardziej skuteczna z metod, polega na usunięciu przebarwień za pomocą działania aktywnego tlenu, jest bezpieczna, nie niszczy struktury zębów, a dodatkowo zabieg trwa od 30 do 60 minut
• Metoda nakładkowa – wybielanie poprzez nakładki, ze znajdującym się w środku żelem
Bonding – pokrywanie powierzchni zębów kompozytem pozyskanym z żywicy
Licówki – nakładki porcelanowe lub kompozytowe, stosowane, gdy stan uzębienia pacjenta nie pozwala na zastosowanie żadnej z innych metod wybielania lub na życzenie pacjenta
• Usuwanie kamienia nazębnego – najprostsza z metod delikatnie poprawiająca wygląd naszego uśmiechu

Domowe sposoby na wybielanie zębów
Czy wybielanie zębów domowymi sposobami będzie tak samo skuteczne jak wizyta u stomatologa? Niestety nie. Nic nie zastąpi profesjonalnego zabiegu, ale można zbliżyć się do tego efektu regularnie stosując produkty do wybielania zębów w domu. Jest na rynku wiele produktów drogeryjnych, takich jak pasty wybielające, żele, paski, nakładki. Można sięgnąć również po bardziej naturalne składniki jak węgiel aktywny czy soda do szczotkowania zębów.

 

stomatolog Lublin