-->

Jak poprawić kształt zębów?

Jak poprawić kształt zębów? Wiele osób zastanawia się, jak poprawić kształt zębów i uzyskać piękny uśmiech w jeden dzień. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna to wiele zabiegów, które w krótkim czasie w mało inwazyjny sposób potrafią całkowicie odmienić wygląd uśmiechu: bonding, wybielanie zębów, licówki, implanty, mosty zębowe, korony, skailing. Jeżeli chodzi o sam kształt — najpopularniejszym zabiegiem jest bonding. Należy jedynie pamiętać, że piękny uśmiech to zdrowy uśmiech i zanim zdecydujemy się na korektę wyglądu uzębienia, należy usunąć wszystkie ubytki i ewentualną próchnicę.

jak zmienić kształt zębów
fot. pixabay

Jak zmienić kształt i wygląd zębów — zabiegi stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna oferuje ciekawe, bezpieczne i skuteczne zabiegi, mające na celu poprawę kształtu i ogólnego wyglądu zębów. Istotne jest, by wszystkie zabiegi wykonywać pod czujnym okiem stomatologa.

A oto najpopularniejsze z nich:
bonding jest to mało inwazyjny zabieg z zakresu stomatologii estetycznej. Polega na korekcie wyglądu zębów z zastosowaniem specjalnego kompozytu. Pozwala na szybką i skuteczną poprawę kształtu zębów, wyrównanie nierówności i ubytków szkliwa oraz poprawę koloru. Efekt jest widoczny natychmiast i jest to skuteczny sposób na piękny uśmiech w jeden dzień.

usuwanie kamienia nazębnego, czyli skailing i piaskowanie zębów są to zabiegi z zakresu profilaktyki. Każdy stomatolog powie, że w prawidłowym dbaniu o wygląd zębów i ich zdrowie ma profilaktyka. Regularny skailing i piaskowanie, przeprowadzane co około 4 miesiące, mogą uratować nas od konieczności wykonania zabiegów estetycznych.

licówki na zęby są cienkimi płytkami, które stomatolog przykleja do powierzchni zębów, maskując wszystkie niedoskonałości. Licówki poprawiają kształt zębów, usuwają diastemę. Największą popularnością cieszą się licówki porcelanowe, z uwagi na odporność na przebarwienia oraz niebywałą trwałość.

wybielanie zębów u dentysty to skuteczny sposób na poprawę ich koloru. Wybielanie zębów lampą Beyond to sposób na rozjaśnienie zębów nawet o 14 odcieni już podczas 1 wizyty.

korony zębowe to sposób na nadbudowę zębów, które zostały zniszczone przez próchnicę lub uległy złamaniu. Korony stomatologiczne to zatem skuteczny sposób na poprawę kształtu uszkodzonych zębów.