-->

Dlaczego hollywoodzki uśmiech jest tak pożądany?

Dlaczego hollywoodzki uśmiech jest tak pożądany? Hollywoodzki uśmiech, nazywany też Hollywood smile to marzenie każdego z nas. Dlaczego? Bez wątpienia wpływ na taką postać rzeczy mają media i gwiazdy wielkiego kina, które na każdym kroku chwalą się nieskazitelnym uśmiechem. Nie chodzi tylko o kolor zębów, ale także ich wielkość i idealny kształt. Wygląd naszego uśmiechu ma także wpływ na pewność siebie, a co za tym idzie kontakty międzyludzkie. Wiele badań jasno wskazuje, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety w pierwszej kolejności zwracają uwagę właśnie na uśmiech swojego partnera — nie tylko na randce, ale także podczas przeglądania profili randkowych. Na szczęście nowoczesna stomatologia to wiele metod, które pozwalają uzyskać piękny uśmiech w jeden dzień. Hollywood smile jest zatem w zasięgu Twojej ręki.

Co to znaczy hollywoodzki uśmiech?

Hollywood smile to idealnie równe, śnieżnobiałe zęby. Nie każdy z nas może jednak poszczycić się idealnym uśmiechem. Wpływ na nasze uzębienie ma codzienna dieta, nawyki, dbałość o higienę, ale także indywidualne uwarunkowania i genetyka. Zęby narażone są na przebarwienia, porowatość, krzywizny, czy próchnicę. Sposobem na piękny uśmiech są regularne wizyty u stomatologa oraz zabiegi higienizacyjne. Gdy to nie wystarcza na ratunek przychodzi stomatologia estetyczna.

hollywood smile
fot. pixabay

Jak mieć hollywoodzki uśmiech?

Hollywoodzki uśmiech w jeden dzień? To możliwe. Stomatologia estetyczna to wiele możliwości i technologii, które już podczas jednej wizyty mogą całkowicie odmienić wygląd uśmiechu. Istnieje tylko jedna zasada: piękny uśmiech to zdrowy uśmiech. Zanim pomyślisz o estetyce, zadbaj o zdrowie i prawidłową higienę jamy ustnej. Stomatolog przeprowadzi zabieg z zakresu stomatologii estetycznej tylko w momencie, gdy wszystkie zęby będą całkowicie zdrowe. Zatem jeżeli zęby będą gotowe, co możemy zrobić, by cieszyć się idealnym uśmiechem? Istnieje kilka metod, które zagwarantują uśmiech niczym z okładki — jedne mniej inwazyjne, drugie bardziej:
– wybielanie zębów: wybielanie zębów lampą, laserem lub nakładkowe. Wybielanie zębów zawsze przeprowadzać należy u dentysty, by nie narażać zębów na uszkodzenia i nadwrażliwość
– bonding — bonding polega na nałożeniu na zęby specjalnego kompozytu w celu korekty ich kształtu i koloru
– licówki: licówki kompozytowe, porcelanowe
– implanty zębowe
– mosty i korony zębowe