-->

Co to jest implant stomatologiczny?

Co to jest implant stomatologiczny? Implant stomatologiczny, inaczej implant zębowy jest świetną metodą leczenia dla osób borykających się z poważnymi ubytkami w obrębie jamy ustnej. W przypadku całkowitej utraty zęba lekarz stomatolog jest w stanie bez bólu przywrócić pacjentowi piękny uśmiech.

Z czego wykonany jest implant zębowy?

Implant zębowy to tytanowa śrubka, pełniąca przy całkowitej utracie zęba funkcję korzenia, na której mocuje się elementy podtrzymujące mosty protetyczne i korony zębowe. Implant stomatologiczny jest całkowicie bezpieczny dla naszego zdrowia, ponieważ tytan jest biologicznie neutralny i zrastając się z kością szczęki pozwala na odbudowę utraconego zęba. Dzięki implantom zębowym możemy odbudować jeden ząb, zbudować cały most lub zrekontruować zgryz. Implantologia stomatologiczna to dziedzina dająca ogromne możliwości w rekonstrukcji uzębienia.

 

Etapy leczenia implantami zębowymi

Pierwszym krokiem do założenia implantów zębów jest konsultacja stomatologiczna. Na wizycie dowiesz się jaki będzie plan leczenia, wykonasz badania takie jak np. pantomogram, tomografia komputerowa czy w razie potrzeby badanie gęstości kości i niezbędne zabiegi stomatologiczne. Kolejnym etapem leczenia jest wczepienie implantów zębowych, odbywa się to bez bólu – w znieczuleniu miejscowym. Po umieszczeniu implantów w dziąsłach następuje proces gojenia i zrastania się tytanowych śrub z kością. Po zagojeniu się implantów następuje ich odsłonięcie, cyfrowy wycisk kształtu zębów i mocowanie koron, mostów lub protez na na implantach stomatologicznych.
Po zakończonym leczeniu przez chirurga stomatologa należy stosować się ściśle do jego zaleceń dotyczących higieny jamy ustnej oraz regularnie umawiać się na wizyty kontrolne.

 

Stomatolog Lublin