-->

Wizyty adaptacyjne dla dzieci

Zapraszamy najmłodszych do Gabinetu Smile na wizyty adaptacyjne, zabiegi profilaktyczne oraz leczenie.

Drodzy Rodzice, nie musicie czekać, aż waszemu dziecku wyrosną wszystkie mleczne zęby. Na kontrolną wizytę warto wybrać się do gabinetu stomatologicznego już z rocznym maluchem. Nawet jeżeli zęby są zdrowe, warto upewnić się czy proces ząbkowania lub wymiany uzębienia u starszych dzieci przebiega prawidłowo.

Wizyty adaptacyjne mają na celu zaspokojenie ciekawości dziecka oraz oswojenie go z gabinetem stomatologicznym, personelem i urządzeniami wykorzystywanymi w trakcie leczenia. Z pomocą lekarza lub asystentki stomatologicznej maluch może sam odkrywać możliwości fotela stomatologicznego: jeżdżenie w górę i w dół, nalewanie wody do kubeczka, zabawa dmuchawką wodno-powietrzną mogą być pierwszym krokiem do przełamania strachu przed leczeniem.

Warto pamiętać, że najlepszym sposobem na uniknięcie nieprzyjemnych wizyt u dentysty jest systematyczna i prawidłowa higiena jamy ustnej już od narodzin, zróżnicowana dieta oraz regularne kontrole u stomatologa. W Naszym Gabinecie otrzymacie Państwo wskazówki jak dbać o higienę, jakie zabiegi profilaktyczne należy przeprowadzić u dziecka w danym wieku, tak aby wizyty w gabinecie nie wiązały się z nieprzyjemnymi zabiegami.