-->

Znieczulenie zębów w ciąży

Znieczulenie zębów w ciąży. Znieczulenie zębów w ciąży jest możliwe. Optymalnym okresem na leczenie zębów w ciąży jest 2 trymestr, kiedy organogeneza płodu jest już zakończona. Istotny jest również fakt, że w 2 trymestrze większość kobiet spokojnie wytrzyma dłuższą chwilę na fotelu dentystycznym, co w późniejszym okresie ciąży może być uciążliwe. Bezpieczne znieczulenie stomatologiczne w ciąży zmniejsza stres podczas zabiegu, który odczuwa również maluch. Znacznie zmniejsza także dolegliwości bólowe.

znieczulenie zębów w ciąży
fot. pixabay

Jakie znieczulenie stomatologiczne można stosować w ciąży?

Bardzo istotne jest, by już na samym początku wizyty przyszła mama poinformowała lekarza, że jest w ciąży. Stomatolog na podstawie otrzymanych informacji dobierze odpowiedni środek znieczulający. Znieczulenie dentystyczne w czasie ciąży to preparaty pozbawione środków obkurczających naczynia krwionośne.

Znieczulenie przewodowe zęba w ciąży, a leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe bywa bolesne, dlatego u pacjentek w ciąży również stosowane jest znieczulenie. Tak jak wspomnieliśmy, stomatolog dobiera odpowiedni preparat, który nie wpływa negatywnie na płód. Tak samo wygląda znieczulenie przy wyrywaniu zęba w ciąży i w każdym innym przypadku. Jeżeli chodzi o leczenie kanałowe przyszłej mamy, nie można niestety wykonać przed zabiegiem zdjęcia RTG, dlatego stomatolog podczas zabiegu używa specjalnego mikroskopu, by dokładnie opracować kanały. Jest to tzw. leczenie kanałowe pod mikroskopem.

Start Oferta Realizacje Adres 📞Kontakt