-->

Czym są licówki porcelanowe?

Licówki porcelanowe to najpopularniejszy rodzaj licówek, zapewniających hollywoodzki uśmiech, o jakim marzy każdy z nas. Są to cienkie nakładki protetyczne, które stomatolog protetyk przykleja do licowej powierzchni zębów, całkowicie zmieniając ich wygląd. Licówki porcelanowe są najbardziej pożądane przez pacjentów i to właśnie nimi może poszczycić się większość gwiazd wielkiego ekranu.

licówki porcelanowe
fot. pixabay

Jak zakłada się licówki porcelanowe?

Licówki porcelanowe to najmniej inwazyjna metoda metamorfozy uśmiechu, ponieważ zabieg przeprowadzać można bez szlifowania zębów lub z minimalnym szlifowaniem. Co ważne, przed założeniem licówek wszystkie zęby muszą zostać dokładnie oczyszczone oraz wyleczone. Popularne przed licówkami jest wybielanie zębów. Wskazaniem do założenia licówek porcelanowych, mogą być: przebarwienia, złamania brzegów zębów oraz diastema.

Zalety licówek porcelanowych

Licówki porcelanowe to doskonała trwałość. Warto przy tym pamiętać, że jest to zabieg nieodwracalny. Jeżeli zatem decydujemy się odmienić swój uśmiech, musimy być pewni swojej decyzji. Licówki są świetnym sposobem na trwałe wybielanie zębów. Wybielanie zębów to sposób na piękny uśmiech w jeden dzień, ale należy liczyć się z tym, że przebarwienia po czasie wrócą, natomiast licówki porcelanowe cechują się wysoką odpornością na pojawianie się przebarwień. Znacznie dłużej, o ile nie dożywotnio będziemy zatem cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem. Kolejną zaletą licówek jest fakt, że doskonale korygują drobne niedoskonałości i szpary między zębami oraz erozję szkliwa.