-->

Czym jest i jakie zabiegi obejmuje chirurgia stomatologiczna?

Czym jest i jakie zabiegi obejmuje chirurgia stomatologiczna? Chirurgia stomatologiczna to dziedzina stomatologii zajmująca się operacyjnym usuwaniem zmian chorobowych w obrębie jamy ustnej. Wśród najczęstszych zabiegów wykonywanych przez chirurga stomatologa jest: ekstrakcja czyli usuwanie zębów stałych, mlecznych i zębów mądrości czyli ósemek. Ósemki usuwa się w momencie kiedy dojdzie do częściowego lub całkowitego ich zatrzymania, ząb jest otoczony kością lub wyrzyna się fragment zęba, a reszta pozostaje w kości.

Chirurg stomatolog zajmuje się podniesieniem dna zatoki szczękowej, regeneracją i przeszczepem kości. Utrata zęba znajdującego się pod dnem zatoki szczękowej grozi utratą kości, w takiej sytuacji chirurg umieszcza substytut kości, która będzie oparciem dla założenia implanów.
Implanty zębowe – wykonane najczęsciej z tytanu, zastępują korzeniową część zęba, można go zastosować zarówno w zachowanym korzeniu, jak i w miejscu utraconego zęba. Chirurg stomatolog nacina dziąsło, po uprzednim znieczuleniu, nawierca otwór i umieszcza implant w kości.
Dłutowanie zęba – chirurg wykonuje ten zabieg kiedy nie jest możliwe usunięcie zęba inną metodą.
Hemisekcja i radektomia – interwencja chirurga stomatologa kiedy leczenie kanałowe jest niemożliwe, polega na odcięciu połowy zęba z jednym korzeniem lub odcięcia całego korzenia.

 

chirurgia stomatologiczna
fot. pixabay.com

Jakie zabiegi obejmuje chirurgia stomatologiczna?

Chirurgia stomatologiczna obejmuje również poważne zabiegi jak rekontrukcja szczęki i żuchwy, mogące powstać np. w wyniku urazu lub wypadku. Chirudzy stomatolodzy diagnozują, leczą i przeprowadzają operacje u osób z nowotworem jamy ustanej, mogącym obejmować policzki, dziąsła, język, wargi, podniebienie czy zatoki. Czym jest chirurgia stomatologiczna? Jest zatem prawdziwym ratunkiem dla osób, borykających się z poważnymi problemami w obrębie jamy ustnej.

Nie bój się chirurgii stomatologicznej!

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej budzą u pacjentów często wiele niepokoju. Leczenie chirurgiczne wymaga dokładnego przeanalizowania każdego przypadku, chirurg zleca dokładne badania, ocenia stan jamy ustnej, uzębienia. Tak dogłębna diagnostyka daje lekarzowi obraz, jakie ma możliwości leczenia, jak głęboko sięgają stany chorobowe, określa całą drogę leczenia. Daje nam to poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Nowoczesne metody i technologie stosowane w chirurgii stomatologicznej pozwalają nam również czuć się komfortowo po zabiegu, ponieważ skraca się czas rekonwalescencji. W naszej klinice oferujemy dodatkowo opiekę po-zabiegową, dzięki czemu możecie czuć się bezpiecznie po wykonanym leczeniu.

Klinika stomatologiczna Lublin