-->

Czy można wybielić zęby w ciąży?

Czy można wybielić zęby w ciąży? Wiele kobiet, zastanawia się, czy można wybielić zęby w ciąży. Ma to bezpośredni związek ze zmianami, jakie zachodzą w ciele kobiety. Pojawia się większy brzuszek, rozstępy lub cellulit i gorsze samopoczucie, a przecież w ciąży każda kobieta powinna czuć się pięknie i wyjątkowo. Właśnie dlatego w głowie zaczynają pojawiać się pomysły, co do zmiany swojego wyglądu i o ile w ciąży żadna kobieta nie powinna rezygnować z dbania o swój wygląd, tak niektóre zabiegi są szczególnie zakazane. Jednym z nich jest właśnie wybielanie zębów.

Dlaczego w ciąży nie można wybielać zębów?

Wybielanie zębów w ciąży, czy to wybielanie paskami i nakładkami, czy profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym, jest absolutnie zakazane. Nie istnieją bowiem żadne badania naukowe, potwierdzające bezpieczeństwo zabiegu i brak wpływu preparatów do wybielania na płód. Podobnie sytuacja wygląda u kobiet karmiących. W tym czasie lepiej wstrzymać się z takimi zabiegami. Najważniejsze w ciąży jest zdrowie i bezpieczeństwo maluszka. Co więcej, w ciąży zachodzi wiele zmian, nawet w jamie ustnej. Często pojawiają się choroby przyzębia lub inne problemy, dlatego, jeżeli nie zrobimy tego w ciąży, warto skontrolować stan jamy ustnej po porodzie, nawet gdy kobieta nie odczuwała żadnych niepokojących dolegliwości. Podczas konsultacji można także zapytać się o wybielanie.

wybielanie zębów w ciąży
fot. pixabay

Zęby w ciąży

Zęby w ciąży narażone są na szereg niedogodności. Wymioty, zachcianki, jedzenie w nocy. To wszystko wpływa negatywnie na stan uzębienia. Ponadto dochodzą jeszcze zmiany hormonalne, powodujące namnażanie się bakterii i choroby przyzębia. By odpowiednio zadbać o zęby w ciąży i cieszyć się pięknym uśmiechem, należy w tym czasie zwrócić szczególną uwagę na higienę. Regularne szczotkowanie, nitkowanie i płukanie zębów, nawet po nocnym podjadaniu z pewnością sprawi, że na zębach nie pojawią się dodatkowe przebarwienia.