-->

Co to znaczy proteza na implantach?

Proteza na implantach to obecnie najlepszy sposób na uzupełnienie protetyczne u osób, które straciły wszystkie zęby. Proteza na implantach posiada szereg zalet: nie uciska na dziąsła, doskonale imituje naturalne zęby, przywracając funkcję żucia, można w niej swobodnie spać bez ryzyka wypadnięcia, stabilnie trzyma się w jamie ustnej, nie wymaga kleju do protez, przeciwdziała zanikaniu kości, pozwala na odczuwanie smaku podczas spożywania posiłków.

 

proteza na implantach
fot. pixabay

Koszt protezy na implantach

Koszt protezy na implantach zależy od kilku czynników, cena różni się w zależności od implantów zębów górnych i dolnych, konkretnego gabinetu oraz danego przypadku, na jej wysokość ma również wpływ fakt, że proteza na implantach w jeden dzień to zabieg niemożliwy do wykonania. Jest to wieloetapowy i wielomiesięczny proces, wymagający zaangażowania z obu stron — zarówno pacjenta, jak i stomatologa.

Proteza na implantach — jak wygląda zabieg i rekonwalescencja?

Wszczepienie implantów to wieloetapowy proces. Zanim stomatolog zaleci implanty, wykonuje dokładne badanie jamy ustnej oraz przeprowadza wywiad lekarski. Następnie zaleca wykonanie badań morfologicznych, by zobaczyć, czy u pacjenta zachodzi prawidłowe gojenie ran. Jeżeli nie istnieją przeciwwskazania, protetyk pobiera wycisk. Żeby prawidłowo zaplanować zabieg, wykonywany jest również pantomogram, który obrazuje budowę kości i szczęki. Profesjonalizm i dokładne przygotowanie do zabiegu gwarantuje jego bezpieczeństwo. Kolejny etap to wszczepienie implantów w wyrostki zębodołowe. Jeden implant to około 20-40 minut. Zabieg wszczepienia implantów, protetyk przeprowadza w znieczuleniu miejscowym, jednak w skrajnych przypadkach możliwe jest zastosowanie narkozy. Implanty zębowe potrzebują około 2-3 miesiące na to, żeby zrosły się z kością. Po upływie tego czasu stomatolog nacina dziąsło, by odkręcić śruby zamykające i wkręcić tzw. śruby gojące. To jednak nie koniec. Na tym etapie organizm również potrzebuje chwili, by móc się zregenerować. Po kilku tygodniach potrzebna jest kolejna wizyta, na której wycina śruby gojące i mocuje filary oraz wykonuje wycisk. Całe leczenie implantologiczne może trwać nawet pół roku.

 

stomatolog Lublin